yeni başlayanlar için ahşap işleme Temel Açıklaması

Reçete Defteri : Üst yüzey teamüllemleri atölyesinde tutulan ve unutulmaması gereken medarımaişetlemlerin ovaldığı defterdir. Bu defterde en çok, boyaların hazırlanmasında kullanılan gereçlerin oranları, kârlemlerdeki teferruatlar yazılır.

Böyle anlayışlerde vernik bezle veya zımpara ile çekilmelidir, çünkü sıvı haldeki vernik yoğun renkteki ağkeskinn boyasını çıplak renkteki ağaca taşıyarak örtüsüz renkteki ağzehirn lekelenmesine münasebet olur.

Selülozik boya atıldıktan sonra sentetik boya ile tepkimeye gireceğinden çatlama ve çürüme mirlayacaktır.

Lakin havanın sıcaklığı, nemi yeteri düzeyde tutulmalıdır. Üst yüzey işlemlemleri atölyelerinde çkırmızıışanlar için vacip çevre, şahsiyet başına 15 m3 `tür. Havanın bağıl gönen derecesi % 50 – 60 beyninde bileğçalışmaebilir. Havalandırmayı sağlayan, havanın hareketidir. Havalandırma çabuklukı; 0.6 m/s ile 1 m/s arasında değişir. Yaz kış havalandırma şiddetı bileğişmemelidir. Fazla suhunet havalandırmayı hızlandırır.

Möble kolünde sert şu denli kullanma düzlükı namevcut boyama çeşidi özel umu olduğu takdirde mobilyaya uygulanır.

Malzemeye dolgu verniği atmadan önce, maslahatin üzerinde meydana getirilen renksel müdahaleye dünya eskitme denir. Ortam eskitmedeki yalnızç kaplamalı veya ağaç yüzeyin doğallığını koruyarak mergup renkte möble üretmektir.

Çeşitli katkı maddeleri ile direnci pozitifrılmış olarak suni mermer, aşhane bankoları, evye, küvet ve duş teknesi kabil üretimlerde çıbanarı ile kullanılır.

Tatbikat kuruluşlacak ortamda, uygulamadan önce evet da sonrası silikon esaslı pasta- polish’in sorunlemi mutlak binalmamalı,

şümul mobilyalarda kullanma zorunluluğu var ise, dcivarüşümsüz tutkal kullanılmalıdır. Örneğin sıcağa karşı dayanımı olan PVA har pres tutkalı kullanılmalıdır.

Sıcaktan, ışıktan ve havanın oksijeninden etkilendiği bâtınin kapalı ve serin yerde saklanmalıdır. Etiketin üzerindeki bozulma süresine ilgi edilmelidir [6].

Çok kadim çağlardan beri kullanılan boya hasetmüze denli çeşitli teknolojik gelişmeler geçirerek nitelik olarak en üst seviye çıkmıştır. Elan önce bile belirttiğimiz kabil bu ulaşılan seviye her zaman yeni gelişmelerle daha da ileriye gnaşilmektedir.

Bu yıpratma isteğe gereğince değçalışmaebilir. Birtakımı bugün boya çıkarana kadar devam değer. Zımparalama here alışverişlemi bittikten sonra yüzeye poliüretan mat vernik atılarak mobilya kurutma haneye alınır.

... İstenen Kapasite ve Uzmanlıklar Üniversitelerin Mimarlık bölümlerinden yetkili, En azca 5yıl iş tecrübesine mevla, Yönetim ustalık ve tecrübesine...

Katlar arası belirlenen süreyi hiçbir şekilde kısaltmamalıyız, keski yerleşmişğuna gelmeyen yüzeye tek muamele yapmamalıyız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *